GMINNY PROFILAKTYCZNY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Profilaktyka w oczach dzieci i młodzieży „Bądź świadom”

W dniu 01.12.2021r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach odbyła się I edycja Przeglądu Teatrów Profilaktycznych w gminie Międzyrzec Podlaski pod hasłem „Profilaktyka w oczach dzieci i młodzieży- Bądź świadom” Organizatorami wydarzenia był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzecu Podlaskim, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim, Referat Oświaty Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Halasach. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz. W uroczystości wzięło udział 8 szkół tj. Szkoła Podstawowa w Halasach, Szkoła Podstawowa w Kożuszkach, Szkoła Podstawowa w Misiach, Szkoła Podstawowa w w Rogoźnicy, Szkoła Podstawowa w Rudnikach, Szkoła Podstawowa w Rzeczycy, Szkoła Podstawowa w Tłuśćcu, Szkoła Podstawowa w Tuliłowie. Dzieci w grupach 6-7 osobowych przedstawiły autorskie pomysły dotyczące uzależnień od alkoholu, papierosów, fonoholizmu, cyberprzemocy w formie pantomimy, dialogu, śpiewu oraz tańca. Ważnym aspektem poruszanym w przedstawieniach był również wątek wpływu relacji rodzinnych na rozwój i przebieg uzależnienia. Całość przeglądu prowadziła Katarzyna Radzikowska – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach.

Komisja obradowała w składzie: Kierownik Referatu Oświaty Marta Cybulska-Demczuk, Członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim i wieloletni pedagog Barbara Kukieła oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim Sylwia Hubica. Po dogłębnej analizie wyniki zmagań prezentują się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Halasach pod kierunkiem Ewy Brzozowskiej w spektaklu pt. „Wszystko jest możliwe”

II miejsce- Szkoła Podstawowa w Rzeczycy pod kierunkiem Justyny Deneki w spektaklu pt. „Rozprawa Sądowa z powództwa Szkoły Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy przeciwko cyberprzemocy”

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Tłuśćcu pod kierunkiem Renaty Tarkowskiej w spektaklu pt. „Fonoholizm”

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Kożuszkach pod kierunkiem Sylwii Rękas i Anny Kuczyńskiej w spektaklu pt. „Kiedy masz jeszcze wybór, możesz wszystko”

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Misiach pod kierunkiem Anny Boguckiej w spektaklu pt. „Walka dobra ze złem”

VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuliłowie pod kierunkiem Eweliny Wieczorek w spektaklu pt. „Stop narkotykom”

VII miejsce- Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy pod kierunkiem Justyny Kołodziejczuk i Doroty Charczuk w spektaklu pt. „Każdy jest kowalem swojego losu”

VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Rudnikach pod kierunkiem Renaty Kurendy w spektaklu pt. „Nie rób głupot chodź! Chodź z nami!”

Uczestnicy uroczystości otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także pamiątkowe dyplomy. Nagrody wraz z dyplomami wręczyła Dorota Świrydziuk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzecu Podlaskim wraz z Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Ewą Tarasiuk. W imieniu Wójta Gminy Krzysztofa Adamowicza laureatom gratulowała Marta Cybulska-Demczuk, przekazując jednocześnie słowa uznania kierowane przez Wójta Gminy w stronę młodych aktorów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w Przeglądzie Profilaktycznym za przedstawienie poruszających scenek teatralnych oraz opiekunom, którzy zaangażowali się w przygotowanie młodych ludzi i scenariuszy I edycji przeglądu Teatrów Profilaktycznych.Skip to content