Teleopieka – Korpus Wsparcia Seniorów

Biało-czerwona flaga Polski, oraz Godło Polski - biały orzeł w złotej koronie na czerwonym tle

Gmina Międzyrzec Podlaski pozyskała w Ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 – Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2022 17 378 zł na realizację zadania teleopieki dla seniorów. Celem programu jest poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz umożliwienie samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Do programu zgłosiło się 21 osób z obszaru gminy. Seniorzy zakwalifikowani do programu w najbliższych dniach otrzymają opaski monitorujące, opaski dostarczą pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Opaski bezpieczeństwa wyposażone będą w następujące funkcje:
  • przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
  • detektor upadku,
  • czujnik zdjęcia opaski,
  • lokalizator GPS,
  • umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunkami,
  • monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).

System teleopieki zapewni osobom objętym programem możliwość całodobowego kontaktu z centrum operacyjno-alarmowym i wezwania natychmiastowej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia, za pomocą urządzeń przywołujących pomoc.

Skip to content